Praktyki dziennikarskie w Kurierze

praca-do-kuriera

Osoby na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
Start Łącko
Łącko
Sesja prawdy czy zdrady i ukartowanych interesów ? Drukuj Email

sala 2ł

12 lutego odbyła się burzliwa sesja Rady Gminy Łącko, która już na zawsze odmieniła relacje panujące na linii włodarze – mieszkańcy, to początek końca ekipy sprawującej władzę mówią zgodnie obserwatorzy.

Na sesji skoncentrowano się przede wszystkim wokół ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym działki nr 382. Obradom towarzyszyła napięta, nerwowa atmosfera i ogromne emocje, które momentami przeradzały się w zwyczajną pyskówkę. To kompromitacja włodarzy i całej rady – podsumowali sesję mieszkańcy.

 


 Zapraszamy do odsłuchania

 
Łącko: „Demokracja” za wójta Klaga – Radni muszą być z wójtem, bo inaczej nie będą mieć drogi, mostu Drukuj Email

mlynarczykRobić krzywdę ludziom i patrząc im w oczy mówić, że to dla ich dobra? Chodzili po zebraniach wiejskich i gadali, że po cholerę będziecie głosować na niego, bo on umrze, ma raka.

Wywiad Kuriera z wieloletnim wójtem Gminy Łącko Franciszkiem Młynarczykiem.

Część II

Więcej…
 
Wójt Łącka nie liczy się z racją mieszkańców i podejmuje decyzje wbrew ich prawom i woli Drukuj Email

mieszkaniec ł

O zmianach zadecyduje społeczeństwo przy najbliższych wyborach, ważne, by kierowano się tym, aby kandydaci do władz gminy i przyszli radni byli fachowo przygotowani do pełnienia funkcji społecznych i podejmowania decyzji zgodnie z przepisami prawa i wolą mieszkańców

 

Więcej…
 
Przegląd prasy - Proboszcz popierał panią sołtys i Stowarzyszenie, a potem nabrał wody w usta Drukuj Email
Łącko: Kapliczka Matki Boskiej Bolesnej Kością Niezgody

sadeczanin

Próbowaliśmy porozmawiać na temat kapliczki z największym autorytetem w okolicy, ks. proboszczem Józefem Trzópkiem, który w Łącku jest od 1985 roku. Niestety, niemłody już kapłan odprawił nas z kwitkiem. - Ze świeckimi mediami nie rozmawiam

Więcej…
 
Bulwersująca sprawa - Czerniec: Kapliczka Matki Bożej podzieliła mieszkańców Drukuj Email

 goreSprawa przejęcia zabytkowej kapliczki Matki Bożej Bolesnej w Czerńcu (gm. Łącko) wzbudza ogromne emocje. Część mieszkańców nie zgadza się, aby obiektem zajęło się utworzone niedawno stowarzyszenie. Sami chcą przeprowadzić prace remontowe, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Więcej…
 
Łącko: „Demokracja” za wójta Janusza Klaga – Poustawiać wszystkich w kąt i udawać niewiniątko Drukuj Email

 On jest taki cukmlynarczykierkowaty; udaje niewiniątko stara się robić wrażenie, że nikomu nie szkodzi, ale robi swoją robotę.

Wywiad Kuriera z wieloletnim wójtem Gminy Łącko Franciszkiem Młynarczykiem.

Część I

Więcej…
 
Łącko: Majestaty „walczą z kultem Matki Boskiej”? Drukuj Email

 nowińska

Wójt nie liczy się kompletnie ze zdaniem mieszkańców i jako wyborcy mamy do niego o to ogromny żal. Nasz sprzeciw nic nie wnosi, a nasze działania są wręcz blokowane. Zdobycie jakichkolwiek dokumentów napotyka się z wieloma trudnościami. Z naszej strony nie ma żadnego aspektu politycznego, chodzi nam tylko o uratowanie kapliczki, na której bardzo nam zależy.

Wiktoria Nowińska – sołtys Czerńca w wywiadzie dla Kuriera

 

 

Więcej…
 
Mieszkańcy Czerńca tworzą stowarzyszenie, by ratować kapliczkę Drukuj Email
 

sadeczaninXVII-wieczna kapliczka Matki Bożej Bolesnej w Czerńcu (gmina Łącko) od stuleci otaczana jest troską mieszkańców sołectwa. Aby odpowiednio o nią zadbać, kilka miesięcy temu zdecydowali się nawet założyć stowarzyszenie, które przejmie obiekt od Wojewódzkiego Zarządu Dróg. Kapliczka leży bowiem w pasie drogi krajowej.

Więcej…